No menu items!
Ballina KRYESORE Prishtina kalon në 1/32 e finales së Championsit, e mposht Tiranën

Prishtina kalon në 1/32 e finales së Championsit, e mposht Tiranën

Mabetex Prishtina ka kaluar në 1/32 e finales të Ligës së Kampionëve në futsall pas fitores së arritur në raundin preliminar.

Kampionia e Kosovës në futsall të mërkurën në mbrëmje në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë mposhti kampionen e Shqipërisë, Tiranën, me rezultatin 3:0. Mërgim Dervishaj e ka shënuar golin e parë pak minuta para fundit të kësaj pjesëloje.

Dy golat tjerë prishtinasit i shënuan në pjesën e dytë. Shënues i golit të dytë ishte Jeton Rukovci, ndërsa rezultati final i këtij dueli u vendos nga Dervishaj që ishte realizator i golit të dytë personal në ndeshje.

Shorti për kundërshtarin e radhës të skuadrës së Mabetex Prishtinës do të hidhet më 9 dhjetor, derisa ndeshjet do të luhen të gjitha pa praninë e shikuesve për shkak të parandalimit të përhapjes së koronavirusit. Raundi i 32 skuadrave më të mira do të luhet në datat mes 12 deri më 17 janar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments