No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Munishi: Pas 2:0, ushtruam fazën defanzive!

Munishi: Pas 2:0, ushtruam fazën defanzive!

Kryetrajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, pas fitores në Skenderaj, 2:1, ka deklaruar se skuadra e tij e arriti objektivin e saj për arkëtimin e tri pikëve, teksa theksoi se këtë ndeshje e shfrytëzoi për të provuar diçka edhe në fazën defanzive.

“Për neve objektivi ishte t’i marrim tri pikë. Kemi nevojë edhe me ushtru fazën defanzive, për këtë arsye në pjesën e dytë vendosëm të luajmë ma mbyllur pasi ishte rezultati 0-2. Kundërshtari  na vuri në vështirësi në pjesën e dytë. Drenica është skuadër shumë e mirë, por ne e arritëm objektivin”, tha Munishi për ‘Art Sport’

Ballkani me këtë fitore e forcon pozitën e parë me 32 pikë të mbledhura, kurse Drenica zë vendin e pestë me 18 pikë të grumbulluara.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Skandal: Prindërit zbulojnë menaxherin e klubit që u dërgonte foto nudo fëmijëve të tyre

Shtatë sportistë të mitur kanë rënë pre e provokimeve të një 30-vjeçari, menaxher i një klubi sportiv, i cili u dërgonte foto...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Evropian

Distria Krasniqi e ka fituar për herë të parë medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos. Në Kampionatin që po mbahet në Lisbonë të...

Babai i Haaland:“Doni birin tim? Paguani 35 milionë euro për sezon!”

Sipas raportimit nga ‘Goal.com’ – Mino Raiola dhe babai i Erling Braut Haaland i dhanë një klubi të Premier League që ditët e fundit...

Legjenda e Chelseat pritet të udhëheq Kombëtaren U-21 të Anglisë

Sot Anglia U-21 ka larguar nga stoli, trajnerin Aidy Boothroyd, për shkak të rezultateve të dobëta dhe dështimit për t’i kualifikuar ‘Tre...

Recent Comments