No menu items!
Ballina KRYESORE Kosova pëson humbje të thellë nga Sllovakia

Kosova pëson humbje të thellë nga Sllovakia

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka humbur me rezultat të thellë nga Sllovakia. Të enjten mbrëma në Bratislavë, Kosova pësoi me shifrat 91:67.

Ndeshja i takoi grupit B të raundit të parë të parakualifikimeve për Botërorin 2023.

Për Kosovën është humbja e parë pas dy fitoreve. Fitoret i kishte shënuar në shkurt, ndaj Islandës (80:78) dhe ndaj Luksemburgut (84:80).

Ndaj sllovakëve, lojtarët e Kosovës ishin inferiorë. Vendasit janë shkëputur herët në rezultat dhe kanë mbajtur epërsinë deri në fund. Kosova ka pasur mungesa në përbërje, që janë vërejtur goxha shumë.

Të shtunën Kosova luan ndaj Islandës. Edhe kjo ndeshje zhvillohet në Bratislavë.

Kapiteni Drilon Hajrizi sërish ishte më i miri te Kosova. Ai ndeshjen e mbylli me 17 pikë, pesë kërcime e gjashtë asistime. Te Sllovakia u dallua Vladimir Brodziansky me 26 pikë e 12 kërcime. Pikë dyshifrore te Kosova kishin edhe Erjon Kastrati (14) dhe Fisnik Rugova (11).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments