No menu items!
Ballina KRYESORE Drenica sfidon liderin e Superligës

Drenica sfidon liderin e Superligës

Pas katër ndeshjeve të xhiros së 14 që u zhvilluan të martën dhe të mërkurën, sot zhvillohet ndeshja e fundit e mesjavës në elitën e futbollit kosovar.

Skuadra kryesuese e Superligës, Ballkani, luan në udhëtim kundër Drenicës.

Udhëtimi në “Bajram Aliu” pritet të jetë mjaft i vështirë për suharekasit, pasi që kuqezinjtë kanë “ndërruar fytyrë” nën drejtimin e Bledar Devollit, duke bërë paraqitje shumë të mira sidomos në shtëpi.

Megjithatë, skuadra e Ismet Munishit ka treguar që di të fitojë edhe në transfertat e vështira, andaj dueli i sotëm pritet të jetë shumë interesant.

Takimi në Skenderaj do të gjykohet nga gjyqtari kryesor, Mervan Bejtullahu.

Ndeshja fillon prej orës 13:00 dhe transmetohet në Art Sport.

SUPERLIGA – SOT

13:00 Drenica – Ballkani
Gjyqtarë: Mervan Bejtullahu, Elvis Bicaj, Visar Kelmendi, Vigan Ibërdemaj.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments