No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Devolli: Nuk na mposhti Ballkani, por e mposhtëm veten!

Devolli: Nuk na mposhti Ballkani, por e mposhtëm veten!

Kryetrajneri i Drenicës, Bledar Devolli ka marrë të gjitha përgjegjësitë për humbjen e pësuar në shtëpi nga Ballkani, 1:2.

“Gjërat nuk shkuan mirë dhe për këtë unë marr përgjegjësitë i pari. Ne ia dhuruam fitoren kundërshtarit. Nuk na bëri Ballkani golat, por ne i bëmë vet dhe për këtë më vije shumë keq. Ne kemi lozur futboll vetëm në 15 minutat e fundit të ndeshjes, ku e vumë në vështirësi Ballkanin dhe i realizuam gol. Po të kishim realizuar më herët, tani do flisnim ndryshe pas ndeshjes”, deklaroi Devolli për “Art Sport”.

Tekniku karizmatik foli edhe për fjalosjen që pati pas pjesës së parë me mbrojtësin Valdo Zeqaj, por theksoi se gjërat e shtëpisë nuk i nxjerr në ‘pazar’.

“Nuk kam ndonjë koment për këtë. Gjërat e shtëpisë i mbajmë në shtëpi dhe nuk i nxjerrim në pazar. Unë u kam treguar futbollistëve që nga dita e parë që jam këtu, dua punë, disiplinë dhe harmoni”, ka nënvizuar Devolli.

Drenica pavarësisht disfatës vazhdon të qëndrojë në pozitën e pestë të renditjes me 18 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Recent Comments