No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Dardanet mbajtën stërvitjen e parë në Turqi para sfidës me Rusinë

Dardanet mbajtën stërvitjen e parë në Turqi para sfidës me Rusinë

Vashat e Kombëtares A janë akomoduar në restortin EmirHan hotel në Managvat të Turqisë si dhe kanë mbajtur stërvitjen e parë për ndeshjen  kualifikuese për Euro 2021 kundër Rusisë. Ndonëse paksa të lodhura nga udhëtimi ato punuan  me zell e përkushtim, me fokus në teknikat dhe taktikat e ndryshme të parashtruara nga ana e përzgjedhëses Afërditë Fazlija. Ndonëse Rusia ka një ekip të mirë, atmosfera jashtëzakonisht  e mirë që po mbretëron në radhët e Kombëtares flet shumë se Dardanet do të japin gjithçka nga vetja për një paraqitje dinjitoze. Shpresojmë se me angazhimin maksimal, ndonëse siç e tha edhe përzgjedhësja Afërditë Fazlija ka mungesa të mëdha  në këtë ndeshje , vashat tona nuk hyjnë në ndeshje për t’u dorëzuar. Të enjten Kombëtarja A  e mban stërvitjen e fundit para ndeshjes kundër Rusisë që zhvillohet më 27 nëntor në orën 17.00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments