No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bayerni siguron kalimin tutje, Atalanta gjunjëzon Liverpoolin

Bayerni siguron kalimin tutje, Atalanta gjunjëzon Liverpoolin

Bayern Munich  ka siguruar kualifikimin në raundin tjetër, pasi mposhti 3-1 RB Salzburg. Në listën e shënuesve nuk mungon sërish Robert Lewandowski, ndërkohë që shënoi edhe Leroy Sane. Bavarezët,kampionë të Europës në fuqi, u ndëshkuan nga një shqiptar, Mërgim Berisha. Në Spanjë Atletico Madrid ka bërë një hap fals, duke barazuar pa gola me rusët e Lokomotiva Moscoë.Fitore e rëndësishme edhe për Porton, që likuidoi 0-2 Marseille në Francë.

Italianët dhe holandezët kanë fituar sonte dhe numërojnë nga 7 pikë, duke e shtyrë ccështjen e kualifikimit në vazhdim. Edhe për Liverpool, që u mund nga Atalanta me rezultatin 0-2, me gola të Ilicic dhe Gosens, festa është shtyrë pas fitoreve në tre ndeshjet e para. Ajax ndërkohë bëri dëtyrën kundër Midtjylland, duke triumfuar me rezultatin 3-1.

CHAMPIONS LEAGUE, FAZA E GRUPEVE
Ajax-Midtjylland 3-1
Shënues: Gravenberch 47’, Mazraoui 49’, Neres 66’ / Mabil 81’ (pen.)
Atl. Madrid-Lokomotiv Moscow 0-0
Bayern Munich-Salzburg 3-1
Shënues: Lewandowski 42’, Wober 52’ (aut.), Sane 68’ / Berisha 73’
Inter-Real Madrid 0-2
Shënues: Hazard 7’ (pen.), Rodrygo 59’
Liverpool-Atalanta 0-1
Shënues: Ilicic 60’, Gosens 64’
Marseille- Porto 0-2
Shënues: Sanusi 39’, Oliveira 72’ (pen.)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments