No menu items!
Ballina KRYESORE Ballkani s'ka të ndalur, e mposht Drenicën në Skenderaj

Ballkani s’ka të ndalur, e mposht Drenicën në Skenderaj

Skuadra e Ballkanit e ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë gabimin e Dritës, duke shënuar fitore në ndeshjen e fundit të javës së 14-të kundër Drenicës, me rezultat 2:1. Deri te fitorja në Skenderaj skuadra e Ismet Munishit arriti pa shumë vështirësi, duke e dominuar lojën. Golat për “portokallinjtë” i shënuan sulmuesi anësor Ermal Krasniqi dhe bomberi i cili nuk ka të ndalur, Mirlind Daku në pjesën e parë. Ndërkaq, Drenica u zgjua vonë nga gjumi dhe realizoi golin e vetëm në minutën e fundit nëpërmjet Azem Bejtës. Ballkani me këtë fitore e forcon pozitën e parë me 32 pikë të mbledhura, kurse Drenica zë vendin e pestë me 18 pikë të grumbulluara.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments