No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Shuker kujton me foto të veçantë legjendën Maradona; Një dhe i vetmi,...

Shuker kujton me foto të veçantë legjendën Maradona; Një dhe i vetmi, i papërsëritshmi El Pibe de Oro

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kroacisë, Davor Shuker është tronditur nga lajmi për vdekjen e legjendës, Diego Armando Maradona. Ai e ka paraqitur një foto të veçantë me legjendën argjentinase, për të cilin ka thënë se e ka pasur mik të madh. “Gjithmonë është vështirë kur ikin shokët, derisa për Diego Maradonën mund të them se ishte mik i madh i imi. Iku futbollisti më i mirë në botë, virtuozi i cili me topin ka mundur të bëjë çfarëdo që ka dashur. Një fitues i lindur, lojtari për ndeshjet dhe arritjet e mëdha. Lider në fushë dhe jashtë saj. Një dhe i vetmi, i papërsëritshmi El Pibe de Oro. Jam krenar që e kemi ndarë së bashku dhomën në ditët tona tek Sevilla. Tash në këto momente të vështira i kujtoj ato ditë dhe më kalon nëpër kokë se si i përgatiste golat e mi.  Ishte privilegj i madh të luaja me Diegon dhe së bashku të festonim fitoret”, ka theksuar Shuker.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments