No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Presidenti i FFK-së i dërgon telegram ngushëllimi homologut të tij argjentinas për...

Presidenti i FFK-së i dërgon telegram ngushëllimi homologut të tij argjentinas për Maradonën

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi me rastin e vdekjes së Legjendës së futbollit botëror, Diego Armando Maradona i ka dërguar telegram ngushëllimi presidentit të Federatës Argjentinase të Futbollit, Claudio “Chiqui” Tapia.

Presidenti Ademi ka thënë se Maradona ishte jo vetëm kapiten i Argjentinës, por një kapiten i zemrës së njerëzve, një lojtar i përjetshëm dhe një njeri i mahnitshëm!

“Diego ka shkuar por do të mbahet mend përgjithmonë. Gjithmonë do të mbajmë brenda vetes madhështinë e tij jo vetëm si një futbollist, por edhe si model, pasi ai ishte arsye që miliona njerëz kanë rënë në dashuri me lojën e futbollit. Atë çfarë na dha Maradona ishte më shumë se futboll, ai na solli gëzim dhe lumturi”, ka shkruar ndër të tjera presidenti Ademi në telegramin e ngushëllimit drejtuar Federatës argjentinase për Maradonën.

Telegrami i plotë i presidentit Ademi:

Presidenti Ademi i dërgon telegram ngushëllimi

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments