No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Messi: Na le Diego, por nuk u largove… T’i je i përjetshëm!

Messi: Na le Diego, por nuk u largove… T’i je i përjetshëm!

Lionel Messi, përmes Instagram, e përshëndeti Diego Armando Maradona pas vdekjes së tij këtë pasdite. Humbje e madhe për numrin “10” të Barcelona, pasi e kishte si baba “El Pibe de Oro”.

Sulmuesi katalanas ka pritur pak përpara se të shkruante dy fjalë për legjendën.

Lionel Messi's free-kick genius thanks to me, explains Maradona - AS.com

“Një ditë shumë e trishtuar për të gjithë argjentinasit dhe për futbollin. Ai na lë por nuk largohet, sepse Diego është i përjetshëm.

Më mbeten të gjitha kohërat e bukura që kam jetuar me të! Dua të përfitoj nga ky rast për të dërguar ngushëllimet e mia për familjen dhe miqtë e tij ”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments