No menu items!
Ballina KRYESORE Hamilton: Ju tregoj sekretin tim të sukseseve

Hamilton: Ju tregoj sekretin tim të sukseseve

Lewis Hamilton fitoi titullin e shtatë këtë sezon në Formula 1, duke barazuar Michael Schumacher, legjendën gjermane. Piloti britanik i Mercedes, mban edhe rekordin me garave të fituara në sportin e shpejtësisë, me 94 të tilla.

Një sukses fantastik që vjen pas një punë të madhe dhe shumë sakrificave. 35-vjeçari ka dhënë një prononcim për sajtin zyrtar të Formula 1, aty ku tregon edhe “sekretin” e tij.

Është dashur kohë, shumë kohë për t’u bërë ky që jam sot. Nuk ka qenë aspak e thjeshtë të bëhem kaq i aftë, edhe pse talenti nuk më ka munguar kurrë.

Sekreti i fitimit të 7 titujve kampionë dhe rreth 100 garave? Disiplinë e madhe dhe përpjekje e vazhdueshme dhe sistematike për t’u përmirësuar.

Çdo vit shkruaj një shënim për t’i kujtuar vetes gjërat që nuk kam arritur akoma. Pyes veten ‘si mund ta bëj këtë, si mund t’ia dal?‘. Kjo është mënyra e vetme për të arritur rezultate të larta“, deklaron Hamilton.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments