No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Boateng: Shihja Messin dhe doja ta lija futbollin! CR7? Shembull për të...

Boateng: Shihja Messin dhe doja ta lija futbollin! CR7? Shembull për të rinjtë

Kevin Prince Boateng pranoi thirrjen e dyshes Berlusconi-Galliani për të ndihmuar Monzën për t’u ngjitur në Serie A, madje bëri edhe një sakrificë ekonomike.

33-vjeçari ganez ka dhënë një rrëfim interesant për DAZN, aty ku flet rreth vetes, premton një festim të ri nëse ai dhe Monza rikthehen në elitën e futbollit italian dhe e mbyll me Leo Messin e CR7.

Nga Gjermania kam marrë ashpërsinë dhe përpikmërinë, nga Gana ritmin dhe pasionin për muzikën, por në fund të fundit ndihem shumë italian.

Nëse ia dal të ngjis Monzan në Serie A, do të shpik një vallëzim të ri për të festuar arritjen. Leo Messi? Kur e shijoja nga afër se çfarë bënte, më vinte dëshira për ta lënë futbollin.

Nga ana tjetër është edhe Cristiano Ronaldo, një makineri luftë. Është mbresëlënëse mënyra se si e menaxhon veten, të gjithë të rinjtë duhet ta kenë idhull“, deklaron Boateng. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments