No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Batatina: Kur e humb penalltinë është vështirë të fitosh!

Batatina: Kur e humb penalltinë është vështirë të fitosh!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur i zhgënjyer me faktin që skuadra e tij pësoi humbjen e nëntë në këtë edicion, ndonëse sipas tij pati një paraqitje të mirë përballë Prishtinës.

“Ishte një ndeshje e vështirë. Pjesa e parë ishte totalisht e jona, luajtëm mençur. Por kur nuk shënon nga penalltia është e vështirë të fitosh. Patëm raste edhe në pjesën e dytë. Në çdo aspekt Llapi ishte më konkret në ndeshjen e sotme, derisa Prishtina ato dy gjysmëraste që i pat edhe i shfrytëzojë. Po vërehet që është problem që ta rikthejmë qetësinë e skuadrës, por kampionati është i gjatë. Jam munduar të ndryshojë disa pozicione të lojtarëve edhe në këtë ndeshje. Nëse luajmë kështu si ndaj Prishtinës sidomos në pjesën e parë, nuk do të thotë se ne nuk do të rikthehemi. Por pikët e humbura në ‘Zahir Pajaziti’ i kushtojnë shumë skuadrës”, ka thënë Batatina për Artsport.

Pas kësaj humbjeje llapjanët mbesin në pozitën e parafundit me vetëm 8 pikë, duke ngecur madje 8 pikë me skuadrën më të afërt në renditje, Feronikelin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments