No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Messi, ja plani i “çmendur” i Guardiolës për ta marrë te Manchester...

Messi, ja plani i “çmendur” i Guardiolës për ta marrë te Manchester City

Në Angli ata janë të sigurt, Guardiola dhe Manchester City i tij dëshirojnë Leo Messin me çdo kusht. Rinovimi i kontratës së trajnerit spanjoll deri më 2023 me “qytetarët” është një konfirmim i mëtejshëm i dëshirës për ta sjellë yllin argjentins në “Etihad”. Siç dihet, kontrata e numrit 10 të Barcelonës skadon në qershor të vitit 2021 dhe rinovimi nuk duket të jetë aq afër. Në fund të sezonit, një “ankand” botëror mund të zhvillohet për të. Konkurrentët kryesorë të Manchester City mund të ishin PSG dhe Inter.

Shtypi britanik flet për një ofertë vërtet të çmendur, për ta bindur Leo të transferohet në Manchester. Lojtari i Barcelonës nga 1 janari 2021 është i lirë të nënshkruajë me një klub tjetër. Fenomeni argjentinas do të propozohej, pasi të mbarojë përvojën në “Etihad”, për ta vazhduar karrierën e tij te New York City FC në MLS, ose te Melbourne City në Australi, Një alternativë tjetër është Yokohama F Marinos në Japoni. Për më tepër, sipas asaj që raporton “Times”, një rol si ambasador i klubit do të jetë gati për Messin, pasi karriera e tij si futbollist të mbyllet përfundimisht.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments