No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Klopp, show në konferencë: Nuk i kuptoj vendimet e qeverisë! Atalanta kërcënim...

Klopp, show në konferencë: Nuk i kuptoj vendimet e qeverisë! Atalanta kërcënim real, po na mungon koha për të punuar

“Nuk më takon mua të komentoj për njoftime të caktuara, nuk e kuptoj kuptimin e vendosjes së 2000 personave në një stadium me kapacitet prej 60 mijë… Unë nuk e kuptoj atë. Ndoshta nuk është një surprizë, por tashmë është një shenjë e mirë, nëse është e drejtë apo jo. Nuk e di. Kjo është situata, bota është kështu”.

Jurgen Klopp ka komentuar kështu vendimin e fundit nga qeveria angleze për të hapur stadiumet por me një kapacitet të reduktuar në bazë të rrezikshmërisë në qytete të caktuara dhe kapacitetit të impianteve.

Mohamed Salah: Liverpool boss Jurgen Klopp could recall forward for  Champions League visit of Atalanta | Football News | Sky Sports

Përpara ndeshjes ndaj Atalanta, trajneri i Liverpool ka folur edhe për Momo Salah:

“U stërvit dje, është shumë mirë. Nuk ka asnjë lajm tjetër për lojtarët e tjerë të dëmtuar. Ka disa lojtarë afër kthimit, të tjerë jo, është e kotë të flasësh për ta tani, unë nuk di pothuajse asgjë për këtë”.

Çfarë pret nesër nga Atalanta? “Përfaqëson një kërcënim real. Por në Bergamo luajtëm shumë mirë, bëmë një paraqitje të jashtëzakonshme, gjithçka që mund të shkonte mirë shkoi mirë. Mënyra se si luajtëm, por ne e dimë që ajo lojë nuk është asgjë. Do të fillojmë gjithçka nga e para. Atalanta është një ekip i shkëlqyeshëm, ata kanë një mënyrë të veçantë, duhet të jemi shumë të kujdesshëm. Unë pres që të kemi disa vështirësi”.

A jeni i motivuar, duke qenë se nëse fitoni, do ta kaloni raundin? “Ne zgjidhim disa probleme për ndeshjet e mëposhtme, por duhet të punojmë shumë, është e vështirë dhe e vështirë të luash kundër tyre. Herën e fundit ata nuk ishin të suksesshëm kundër nesh, ata nuk do të ndryshojnë shumë. Ndërkohë ekipet kanë luajtur disa ndeshje, le të shohim kush të luajë “.

Është folur shumë për problemet në mbrojtje, por nuk keni pësuar shumë gola në shtatë ndeshjet e fundit.

“Kur të kemi kohë për të bërë punë shtesë? Ne luajmë ose udhëtojmë, nuk kemi asnjë moment për të punuar. Duke folur për këto probleme në mbrojtje … Ne pësuam 7 gola kundër Aston Villa, nuk do ta harrojmë kurrë atë. Ne dimë si të mbrohemi, edhe me lojtarë të ndryshëm në role të ndryshme. Ne duhet të vazhdojmë kështu, në të vërtetë, të përmirësohemi, sepse kemi vetëm tre ndeshje të mbetura në Champions League”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments