No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Isco zyrtarizon kërkesën për largim nga Reali që në janar

Isco zyrtarizon kërkesën për largim nga Reali që në janar

E bujshme. Mesfushori i Real Madridit, Isco, e ka informuar klubin se dëshiron të largohet në janar. Mësohet se ai i tha presidentit Florentino Perez se do të nënshkruajë për një klub në Premier League, merkaton e ardhshme. Duke qenë rezervë në ekipin e Zinédine Zidane mesfushori ka plane të tjera, ku mund të luajë rregullisht, në funksion edhe të Kampionatit Europian të verës së ardhshme.

Sipas gazetës “Marca”, duke dashur më shumë kohë aktivizim, numri 22 i komunikoi menaxhmentit të Merengues se synon të largohet në janar 2021, sapo të hapet merkatoja. Trajneri i Real Madridit e kupton situatën e lojtarit dhe presidenti Pérez bie dakord ta shesë 28-vjeçarin për të paktën 45 milionë euro.

Pesë klube interesohen për të: Arsenali dhe Manchester City nga Anglia; Juventusi dhe Interi nga Itali, si dhe Sevilla në Spanjë. Gjithsesi, ai duket i joshur më shumë nga Premier League. Atje ka dy trajnerë spanjollë që e presin krahëhapur; Guardiola dhe Arteta.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Flamurtari triumfon ndaj Dardanës!

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e para të xhiros së 23-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, me ç’rast janë shënuar...

Munishi pas humbjes nga Llapi: Duhet ta pranojmë nuk luajtëm mirë

Llapi ka marrë një fitore të madhe ndaj Gjilanit sot në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 2:0, për ta bërë vazhdimin...

Batatina “thumbon” Gjilanin: “Ndërresat vija vija, kur dojmë vijmë ju mujm te shpija”

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur tejet i lumtur me fitoren e sotme të skuadrës së tij ndaj Gjilanit. Madje, ai...

Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi ka arritur të ndal serinë prej katër ndeshjeve pa humbje të Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir...

Recent Comments