No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FFK ngushëllon familjen Misini

FFK ngushëllon familjen Misini

Ka ndërruar jetë ish-sekretari i KF “Trepça’89” dhe njëri nga kontribuuesit e mëdhenj të sportit në Mitrovicë, Fatmir Misini. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur klubi “Trepça ’89”, që i ka shprehur ngushëllime familjes, derisa telegram ngushëllimi familjes së të ndjerit i ka dërguar edhe kreu i FFK-së. Do theksuar se Fatmir Misini ishte babai i ish-futbollistit të njohur mitrovicas, Lindrit Misini, i cili tash e sa vjet është njëri nga biznesmenët e suksesshëm mitrovicas.


Telegrami i FFK-së

E nderuara Familje Misini!

Me dhimbje të thellë e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të më të dashurit tuaj dhe njeriut që kontribuoi shumë për KF ‘Trepça’89’, Fatmir Misini, andaj më lejoni që në emrin tim, KE të FFK-së, klubeve dhe gjithë komunitetit të futbollit në Kosovë të ju shpreh ngushëllimet tona më të sinqerta.

Fatmir Misini përveç që ishte dashamir i madh i futbollit, për një periudhë e dha kontributin e tij si sekretar në klubin ‘Trepça’89, derisa ai dhe familja e tij në Mitrovicë u shquan vazhdimisht për mbështetjen e klubeve sportive.

Fatmiri ishte besimtar i devotshëm, njeri i urtë dhe i nderuar jo vetëm në Mitrovicë, por edhe më gjerë, ndaj si të tillë do ta kujtojmë përherë.

I lehtë i qoftë dheu i Kosovës!

Me respekt,

Agim Ademi, president i FFK-së

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments