No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Chelsea dhe Sevilla fitojnë me gola në shtesë,kualifilohen në 1/16 e Championsit

Chelsea dhe Sevilla fitojnë me gola në shtesë,kualifilohen në 1/16 e Championsit

Chelsea dhe Sevilla janë dy ekipet e para që kanë siguruar kualifikimin në 16 ekipet më të mira të Champions League. Ekipi i Frank Lampard fitoi 1-2 në fushën e Rennes dhe kryeson grupin E me 10 pikë pas javës së katërt, po aq sa numërojnë edhe andaluzianët.

Callum Hudson-Odoi kaloi anglezët në avantazh në mesin e pjesës së parë. Sulmuesi i talentuar u shërbye shumë mirë nga Mason Mount dhe nuk gaboi përballë portierit vendas. Rennes gjeti golin e barazimit në minutën e 85-të.

Sehrou Guirassy realizoi me kokë pas një goditje këndore, por goli i tij nuk evitoi humbjen e ekipit anglez. Chelsea u hodh në sulm në kërkim të fitores dhe e gjeti atë falë golit të Oliver Giroud në minutat shtesë të sfidës.

I njëjti rezultat edhe në Rusi. Sevilla mposhti 1-2 Krasnodarin vendas. Ivan Rakitic zhbllokoi takimin në minutën e katërt. Mesfushori kroat realizoi një eurogol, teksa braziliani Wanderson riktheu baraspeshën në minutat e para të fraksionit të dytë.

Ndeshja po shkonte drejt barazimit, por Munir El Haddadi ia doli të dërgonte topin në rrjetë në minutën e pestë shtesë, duke i dhuruar tre pikët ekipit të Lopetegui.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments