No menu items!
Ballina KRYESORE Britania hap dyert për fansat, gati biletat për duelin e titullit kampion

Britania hap dyert për fansat, gati biletat për duelin e titullit kampion

Eddie Hearn, menaxheri dhe promotori i njohur i boksit është shprehur i kënaqur me deklaratën e kryeministrit anglez Boris Johnson që tha se nga 2 dhjetori do të lejojë praninë e tifozëve në stadium. Kjo i hap “dritën jeshile” edhe dueleve të boksit që do të zhvillohen në Britaninë e Madhe, që ato të kenë një numër të limituar fansash.

Më 12 dhjetor do të zhvillohet sfida e madhe për titujt kampionë bote në peshën e rëndë mes kampionit në fuqi, britanikut Anthony Joshua dhe sfidantit bullgar Kubrat Pulev. Duke parë se situata ka ndryshuar pas deklaratës së Johnson, atëherë fansat mund të jenë të pranishëm në këtë duel.

Hearn po punon për këtë gjë: “Ky është lajm i madh. Nuk do të rritim çmimet edhe pse kërkesat do të jenë të shumta. Ne e dimë që janë të shumtë ata që duan të vijnë në stadium. Do të jetë një shans i mirë për fansat të ndjekin nga afër një duel të madh, do të jetë si dikur”, tha Hearn.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments