No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Befason Moukoko: S’kam çfarë t’i bëj nëse jam i mirë. Me atë...

Befason Moukoko: S’kam çfarë t’i bëj nëse jam i mirë. Me atë nuk flas kurrë sepse…

Talenti më i ri i Borussia Dortmund, 16-vjeçari Youssoufa Moukoko, ka folur për Goal dhe DAZN në lidhje me ecurinë e tij në javët e fundit që e ka çuar të bëhet lojtari më i ri që ka debutuar ndonjëherë në Bundesliga.

“Nuk mund të bëj asgjë nëse jam kaq i mirë në futboll”, ka thënë Moukoko duke folur për aftësitë e tij. “Besoj se kjo tregon se puna e madhe shpërblehet. Kush punon gjithmonë në maksimum, merr rezultate. Ëndrra ime ka qenë gjithmonë të isha një futbollist profesionist dhe kur ke një ëndërr, duhet të jesh gjithmonë një luan për ta arritur”.

Mes talenteve të tjerë të Borussia Dortmund është edhe shoku i tij i skuadrës Giovanni Reynë, me të cilin Moukoko ka një marrëdhënie unike:

“Shkojmë shumë mirë, edhe pse nuk flasim. Arsyeja? Unë nuk flas anglisht dhe ai nuk flet gjermanisht. Por në fushë kuptohemi shumë mirë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

“The Reds” marrin humbjen e gjashtë radhazi në shtëpi

Liverpooli i Jurgen Klopp ka prekur fundin ditën e sotme, teksa ka regjistruar humbjen e gjashtë radhazi në “Anfield”, përballë Fulham me shifrat 0-1....

Duro: Ishte penallti, rregullat e thonë qartë!

Drita e ka fituar derbin e xhiros së 23-të të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin si mysafir 1:0. Golin...

Nuhiu: U përqendruam në kundërsulme dhe në fund u shpërblyem

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, është shprehur i lumtur me fitoren e arritur ndaj Feronikelit. Trajneri nga Maqedonia e...

Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Festim Alidema ka shënuar një supergol në minutën e 5-të të kohës shtesë, duke ia sjellë Dritës një...

Recent Comments