No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ronaldo-Juventus, rinovimin e mban pezull vetëm kjo gjë

Ronaldo-Juventus, rinovimin e mban pezull vetëm kjo gjë

Cristiano Ronaldo erdhi te Juventus në verën e vitit 2018 dhe firmosi deri në 2022. Gjysma e kontratës shkoi dhe fundi i saj është vetëm 19 muaj larg. Mediet italiane nisin të hulumtojnë mbi rinovimin e mundshëm dhe është Gazzetta dello Sport që nxjerr diçka në dritë.

Drejtuesit nuk kanë asnjë dyshim në lidhje me cilësitë dhe rendimentin e Ronaldos, teksa ai është lideri i skuadrës, e cila në fakt është në një tranzicion në lidhje me sjelljen e saj në fushë.

Por, ka vetëm një element që do të lidhë me një kontratë të re Juventusin dhe Ronaldon: rezultatet. Investimi për sulmuesin është i madh dhe nëse Champions League nuk vjen, atëherë përballja e tyre në lidhje me rinovimin nuk do të nxirrte tym të bardhë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments