No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Munishi: Skuadrat e Evropës nuk punojnë asgjë më shumë se Ballkani

Munishi: Skuadrat e Evropës nuk punojnë asgjë më shumë se Ballkani

Klubi Futbollistik “Ballkani” nga Suhareka është skuadra më e përfolur në Kosovë për përformancën e jashtëzakonshme që po tregojnë futbollistët e kësaj skuadre.

Pa dyshim se më meritori për këtë sukses është kryetrajneri i ekipit, Ismet Munishi, i cili në futbollin kosovar është i njohur për punën e tij dhe motivimin e madh që ia jep lojtarëve.

Puna e mirë në klub, kushtet e ofruar nga kryesia janë arsyet kryesore se pse Ballkani po fascinon me paraqitje.

Ismet Munishi ka folur për punën në skuadër dhe se thotë se skuadra e tij punon sikurse ekipet evropiane.

“Ne ekipin e Ballkanit punojmë si me u kanë skuadër e Evropës. Po më vjen keq, ndoshta nuk është modeste me thanë por në asnjë parameter nuk punojmë më pak ose më shumë se skuadrat evropiane. Ëndrra e imja me Ballkanin është me u marrë me skuadrat evropiane edhe me ju tregu që në Kosovë luhet futboll kualitativ”, tha Munishi për ‘Ora Shtatë’.

Ballkani kryeson Superligën me 29 pikë të grumbulluara pas 12 ndeshjeve të luajtura.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments