No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina mposhti me lehtësi Trepçën'89

Prishtina mposhti me lehtësi Trepçën’89

Prishtina e ka mposhtur me lehtësi 4:2 Trepçën ’89 të dielën në stadiumin Fadil Vokrri, duke e regjistruar fitoren e pestë në 12 takime këtë sezon.

Sabien Lilaj e hapi serinë e golave për Prishtinën, kur shënoi nga penalltia pas vetëm 12 minutave lojë, para se Leutrim Kryeziu ta dyfishonte epërsinë në minutën e 27-të.

Bismark Sie e ktheu Trepçën në lojë në minutën e fundit të pjesës së parë, kur e paraboloi portierin Haxho.

Pas një ore lojë, Besnuk Krasniqi shënoi gol të jashtëzakonshëm nga largësia, me Gauthier Mankenda që realizoi golin e katërt për bardhekaltrit në minutën e 66-të.

Arbnor Muja i dha një fije shpresë mitrovicasve kur e shënoi golin e dytë 20 minuta para fundit, por kjo ishte e gjitha çka Trepça mundi të bëjë në këtë takim të dominuar nga kryeqytetasit.

Kjo fitore, e dyta në tri ndeshjet e fundit, e dërgon Prishtinën e Zekrija Ramadanit në pozitën e katërt me 18 pikë, 11 më pak se lideri Ballkani.

Për Trepçën ’89, kjo ishte humbja e tretë radhazi dhe e shtata në 13 ndeshje deri tani, që e lë atë në pozitën e tetë me 14 pikë, vetëm katër larg zonës së rënies nga liga.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments