No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kika fiton derbin ndaj Dardanës

Kika fiton derbin ndaj Dardanës

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së 11-të në Ligën e Parë, teksa janë shënuar rezultate interesante.

Në grupin A veçohen fitoret e Malishevës, Istogut dhe A&N, skuadrave që ndodhen në pjesën e epërme të tabelës, ndërkohë që derbi ndërmjet Drenasit dhe Dukagjinit është mbyllur në barazim.

Në Grupin B, skuadra e Kikës e ka fituar derbin ndaj Dardanës, teksa fitore kanë shënuar edhe Ulpiana e Ferizaj,

Rezultatet komplete të xhiros së 11-të:

Grupi A

Liria – Onix 0-0
Vushtrria – Istogu 0-1
Drenasi – Dukagjini 2-2
Vëllaznimi – A&N 0-1
Malisheva – Trepça 1-0

Grupi B

Ulpiana – KEK-u 2-0
Ferizaj – 2 Korriku 2-0
Dardana – Kika 0-2
Vitia-Flamurtari 1:1
Ramiz Sadiku – Vllaznia 0:1

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Recent Comments