No menu items!
Ballina KRYESORE Ballkani e kalon pa telashe dhe sfidën me Llapin

Ballkani e kalon pa telashe dhe sfidën me Llapin

Ballkani e ka mposhtur bindshëm 4:2 Llapin të dielën në Suharekë, duke ia shkaktuar humbjen e tetë në këtë fillim sezon në Superligë.

Skuadra e Ismet Munishit e kreu punën në një pjesë të parë të furishme, kur i shënoi të gjitha katër golat në Stadiumin e Qytetit në Suharekë. 

Nazmi Gripshi e hapi serinë e golave pas një çereku lojë, para se Ermal Krasniqi ta dyfishonte epërsinë në minutën e 24-të.

Gripshi e shënoi golin e dytë personal dhe të tretë për klubin nga Suhareka pesë minuta parafundit, kur u shërbye për mrekulli nga Blendi Baftiu.

Mirlind Daku e shënoi golin e katërt të Ballkanit në minutën e 45-të, i cili ishte i 18-ti i tij personal në 12 ndeshje këtë sezon.

Elvis Prençi e shënoi golin e parë për vizitorët në fillim të pjesës së dytë, kur realizoi me kokë pas një ndërprerjeje, ndërsa Ahmet Januzi shënoi dhjetë minuta parafundit për ta zvogëluar edhe më shumë epërsinë e vendasve, në një tjetër paraqitje të dobët të skuadrës së Tahir Batatinës.

Sikur mos të ishte për pritjet e shpeshta dhe të mrekullueshme të portierit Hoffman, epërsia e Ballkanit do të ishte shumë më e thellë.

Ballkani vijon të jetë lider i Superligës me 29 pikë, tri më shumë se Drita, e cila e ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

lapi ngel në pozitën e parafundit me tetë pikë, katër më pak se zona e shpëtimit nga rënia në Ligën e Parë dhe vetëm dy më shumë se vendi i fundit, Besa.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Recent Comments