No menu items!
Ballina KRYESORE Drita, Feronikeli e Gjilani arkëtojnë pikët e plota

Drita, Feronikeli e Gjilani arkëtojnë pikët e plota

Kanë përfunduar tri ndeshje të xhiros së 13 në Superligën e Kosovës në futboll.

Drita shënoi fitore bindëse në udhëtim te Besa, derisa shënuan edhe Feronikeli e Gjilani.

“Intelektualët” e mposhtën Besën me rezultat prej 4 me 1. Për ekipin mysafir nga dy gola shënuan Haxhimusa e Fazliu.

Derisa golin e vetëm për Besën e shënoi Krasniqi.

Feronikeli shënoi fitore minimale në shtëpi ndaj Arbërisë. Golin e vetëm e shënoi Dobiqaj në minutën e 43 të ndeshjes.

E edhe Gjilani shënoi fitore minimale prej 1 me 0 ndaj Drenicës. Ishte Nikaq ai që ia siguroi pikët e plota vendasve.

Tabela aktuale është kjo:

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments