No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Derbi i Ligës së Dytë mbyllet pa fitues

Derbi i Ligës së Dytë mbyllet pa fitues

Derbi i javës së 12-të në Ligën e Dytë ndërmjet Rahovecit dhe Fushë Kosovës është mbyllur pa fitues dhe pa gola.

Të dyja ekipet u mbrojtën shumë dhe nuk deshën të humbasin ndeshjen duke ndikuar kështu edhe në rrjedhën e lojës.

Takimi ishte i mbyllur e pa raste të shumta shënimi, andaj përfundoi edhe pa gola.

Direkt në lojë ndikoi edhe gjendja e rënduar e stadiumit në Rahovec që nuk lejoi të luhet futboll i shpejtë.

Bashkimi Koretin ndërkohë përfitoi nga kjo ngecje e liderëve duke fituar dhe duke iu afruar tashmë vendit të parë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments