No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ujkani del negativ në testin për Covid-19

Ujkani del negativ në testin për Covid-19

Për dallim nga Vojvoda, që rezultoi pozitiv me Covid, portier i Kombëtares se Kosovës, Samir Ujkani ka rezultuar negativ në testet e Covid-19 që janë bërë sot nga skuadra e Torinos.

Kështu ka thënë portieri i Kosovës në ndeshjen kundër Moldavisë Ujkani në një prononcim për Kohën.

“Jam shumë mirë me shëndet, vetëm se do të jem në karantinë deri të hënën. Shpresoj që të gjithë të jenë mirë. Të premten e kam marrë testin për koronavirus dhe ka qenë negativ”, ka thënë kapiteni Ujkani.

Përpos Vojvodës, sot me t’u kthyer në Itali, pozitiv me Covid-19 ka rezultuar edhe Amir Rrahmani, i cili luajti në dy ndeshje të Kosovës për 90 minuta por jo edhe në ndeshjen e fundit ku u detyrua që të largohet nga ndeshja për shkak të lëndimit. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments