No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Rrahmani dhe Vojvoda rezultojnë pozitiv në COVID-19

Rrahmani dhe Vojvoda rezultojnë pozitiv në COVID-19

Koronavirusi ka prekur rëndë përfaqësuesen e Kosovës në futboll. Javën e kaluar pozitiv në testimin për COVID-19 doli selektori Bernard Challandes. Lojtarët ishin testuar disa herë, por rezultati doli negativ, ndonëse kishte simptoma te disa prej tyre.

Por situata po del të jetë më ndryshe pas kthimit të lojtarëve në vendet ku luajnë.

Të premten mediat italiane njoftuan se Amir Rrahmani është me koronavirus. Ai është testuar pas kthimit te Napoli.

Ndërkohë edhe Torino njoftoi se dy lojtar të kësaj skuadre, që ishin në përfaqësuese, kanë dalë pozitiv për koronavirus. Njëri prej tyre është mbrojtësi i djathtë i Kosovës, Mërgim Vojvoda. Te Torino luan edhe kapiteni i Kosovës, portieri Samir Ujkani.

“Po, kam pranuar rezultat pozitiv në testin për COVID-19”, ka konfirmuar Vojvoda për Kohën.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments