No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Beckenbauer: Bota po qesh me ne, Gjermani pa lider; Low të rikthejë...

Beckenbauer: Bota po qesh me ne, Gjermani pa lider; Low të rikthejë këtë lojtar

Humbja 6-0 kundër Spanjës ka shkaktuar kritika dhe zemërim të madh në Gjermani. Mbi të gjitha ndaj Joachim Low, trajnerit të kombëtares. 60-vjeçari, i cili është në stolin e “Pancerave” prej vitit 2006, ndodhet në momentin më të vështirë të tij dhe të shumtë janë ata që mendojnë se ka ardhur koha për një ndryshim në pankinë.

Rreth gjendjes së vështirë të krijuar pas disfatës tenistike ndaj skuadrës së Luis Enrique, humbje që Gjermania nuk e pësonte prej vitit të largët 1931, ka folur edhe Franz Beckenbauer. Më i madhi i futbollit gjerman, flet rreth Low dhe kombëtares në një prononcim për Bild.

Trajneri duhet të vazhdojë punën dhe të përgatitet për Euro 2021. Muller duhet të rikthehet, do rregullonte shumë gjëra në skuadrën kombëtare, njësoj siç ndodh në momentet e vështira të Bayern Munchen. Low duhet të ndryshojë, sidomos kur gjërat nuk ecin mirë.

Kjo Gjermani ka nevojë për një lider karizmatik, i cili bëhet i rëndësishëm kur ka probleme dhe gjërat nuk shkojnë mirë. Bota po qesh me ne, por, për fat të mirë, këto dështime ndodhin rrallë te kombëtarja jonë“, deklaron Beckenbauer. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments