No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR “Udhëtimi vazhdon”, Guardiola rinovon me Manchester City

“Udhëtimi vazhdon”, Guardiola rinovon me Manchester City

Tashmë është zyrtare. Pep Guardiola ka rinovuar kontratë e tij me Manchester Cityn, duke hedhur kështu poshtë të gjithë zërat për një largim të mundshëm të tij.

Ka qenë vetë klubi anglez që ka zyrtarizuar lajmin përmes një postimi në “Twitter”. “Udhëtimi vazhdon”, shkruhet në postimin e Cityt. Spanjolli ka rinovuar kontratën e tij për dy vite, çka do të thotë se ai do të qëndrojë në “Etihad Stadium” deri në verën e vitit 2023.

Kjo do të thotë se aventura e 43-vjeçarit me “Qytetarët” do të jetë më afatgjata në karrierën e tij. Guardiola ka qëndruar për pesë sezone te Barcelona dhe tre të tjerë te Bayern Mynich. Ndërsa tek anglezët, në rast se ai e përfundon kontratën e re, do të ketë mbyllur sezonin e tij të shtatë në Premier League.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments