No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FFK shtroi darkë për krerët e Federatës moldave para ndeshjes

FFK shtroi darkë për krerët e Federatës moldave para ndeshjes

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi në shoqëri të nënkryetarit Bakir Burri, anëtarit të KE-së, Mirsad Çollaku dhe sekretarit të përgjithshëm, Eroll Salihu ka shtruar darkë për krerët e Federatës së Futbollit të Moldavisë, në prag të ndeshjes së Ligës së Kombeve. Gjatë kësaj darke të dyja palët kanë biseduar për zhvillimin e futbollit në vendet e tyre si dhe për ndërtimin e urave të bashkëpunimit në të ardhmen, veçmas duke pasur parasysh se Moldavia si shtet ende nuk e njeh pavarësinë e Kosovës. Të dyja palët uruan njëra – tjetrën për lojë korrekte në ndeshjen e sotme, derisa në fund u shkëmbyen edhe dhurata.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments