No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ademi: Çdo trajner vlerësohet në bazë të rezultateve

Ademi: Çdo trajner vlerësohet në bazë të rezultateve

Kreu i FFK-së, Agim Ademi, ka folur rreth performancës së përzgjedhësit të Kosovës, Bernarnd Challandes.

Pas formës jo të mirë të ndeshjeve të fundit, Ademi duke folur për ‘Kanal 10’ ka deklaruar se janë duke e përcjell punën e zviceranit dhe do të diskutojnë me të rreth të ardhmes.

“Nuk i kemi rënë pishman asgjë, por dihet për Challandes dhe të gjithë: Ata vlerësohen me rezultate. Ne e kemi vetëm këtë ekip, secili trajner matet me rezultate”.

“Neve na interesojnë rezultatet pasi e kemi vetëm një ekip. Jo vetëm Challandes, por në secilin kategori duam rezultate dhe do i matim me rezultate”.

“Fati i keq për të ka qenë se në tre ndeshjet e fundit nuk ka qenë me ekipin shkaku i COVID-19. Ne nuk jemi duke e menduar shkarkimin, por duam rezultate”, ka thënë Ademi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments