No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Stadiumi "Fadil Vokrri" vishet me fanellat "Bëhu zëri im"

Stadiumi “Fadil Vokrri” vishet me fanellat “Bëhu zëri im”

Stadiumi “Fadil Vokrri” nuk do të ketë tifozë për shkak të masave ndaj Covid 19 as në ndeshjen e sotme Kosovë – Moldavi.

Mirëpo, nëpër ulëset e stadiumit janë vendosur fanella të shumta për të mbështetur fushatën sensibilizuese “Bëhu zëri im”.

Fushata është një përkrahje e FFK-së dhe e Dardanëve ndaj të mbijetuarave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë.

“Për heroinat tona, sot stadiumi ‘Fadil Vokrri’ bën jehonë. Ne jemi zëri juaj dhe ju jeni forca jonë. ‘Dardanët’ mbështesin fushatën senzibilizuese ‘Bëhu zëri im’ në përkrahje të të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë”, ka shkruar udhëheqësi i tifozëve Dardanët, Luli Berisha.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments