No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Publikohen formacionet, Zhegrova titullar

Publikohen formacionet, Zhegrova titullar

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Kosovës dhe Sllovenisë, që do të zhvillohet sonte nga ora 20:45.

Kosova do të përballet me mungesa të mëdha në ndeshjen e saj të parafundit në Ligën e Kombeve, sonte kundër Sllovenisë në Lubjanë.

Hiç më pak se nëntë futbollistë s’do të gjejnë në gjendje të paraqiten për verdhekaltrit për shkaqe të ndryshe, si lëndime, pezullime, Covid-19 dhe probleme me dokumente.

Të pezulluar: Herolind Shala dhe Benjamin Kololli, të lënduar: Bersant Celina, Idriz Voca, Florent Muslija dhe Arbër Zeneli, të kufizuar nga Covid-19: Milot Rashica dhe Leart Paqarada, probleme me dokumente: Betim Fazliji.

Objektivi i vetëm i Kosovës është qëndrimi në Ligën C, pasi për diçka më shumë, ashtu si në edicionin e parë të Nations League – tashmë është shuar çdo ëndërr.

Sllovenia:

Kosova:

Ndeshja e xhiros së parafundit në Grupin 3 të Ligës C mes Sllovenisë dhe Kosovës do të zhvillohet në Stadiumin Stožice Sports Park, pa praninë e shikuesve, duke filluar në orën 20:45. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments