No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kosova kërkon t'u rikthehet rezultateve pozitive

Kosova kërkon t’u rikthehet rezultateve pozitive

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur seancën e fundit stërvitore para ndeshjes kundër Sllovenisë. Dardanët, të shtunën në mbrëmje, kanë stërvitur në stadiumin “Stozice” në Lubjanë, aty ku nesër në orën 20:45 do të zhvillojnë ndeshjen kundër sllovenëve në kuadër të Ligës C të Ligës së Kombeve. Edhe në stërvitjen e sotme futbollistët punuan me përkushtim të madh, teksa dëshira për rezultat pozitiv është jashtëzakonisht e madhe. Para stërvitjes në konferencën për media ndihmëstrajneri Muharrem Sahiti vuri në pah mungesat e shumta në ekip si dhe mungesën e minutazhës së lojtarëve në klubeve të tyre, por edhe cilësitë e kundërshtarit, duke e vlerësuar këtë ndeshje si të vështirë. Megjithatë, ai shprehu besimin e tij dhe të stafit tek lojtarët për rezultat pozitiv. Në anën tjetër, edhe Hekuran Kryeziu u shprehu konsideratën e tij për kombëtaren sllovene, por shprehu shpresën se ekipi do të reagojë si duhet pas paraqitjes jo të mirë kundër Shqipërisë dhe do të nxjerrë rezultat pozitiv.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments