No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Maqedonia e Veriut zbriti në "Adem Jashari" pas suksesit historik!

Maqedonia e Veriut zbriti në “Adem Jashari” pas suksesit historik!

Kombëtarja e Maqedonisë në futboll pas suksesit historik të arritur mbrëmë në Tbilisi, ku e mposhti Gjeorgjinë 1:0 dhe e siguroi kualifikimin për në Evopianin e vitit të ardhshëm ka ateruar në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë në orët e mëngjesit.

Në fakt, për shkak të mjegullës në aeroportin ndërkombëtar në Shkup, kombëtaraja e Maqedonisë, ka qenë e detyruar që të zbarkojë në Prishtinë, teksa më pas me autobus ka udhëtuar drejt Shkupit ku është pritur nga kryeministri Zoran Zaev dhe zv/kryeministri Artan Grubi në vendkalimin kufitar në Bllacë.

Rivalët e Maqedonisë së Veriut në Evropian do të jenë në grupin C: Holanda, Ukraina dhe Austria. Të rikujtojmë se Maqedonia e Veriut këtë sukses e arriti pasi në muajin e kaluar e mundi Kosovën në gjysmëfinale në Shkup.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments