No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Muriqi: Emocionohem sa herë vij në Shqipëri, te Lazio kam nevojë edhe...

Muriqi: Emocionohem sa herë vij në Shqipëri, te Lazio kam nevojë edhe për pak kohë!

I lumtur për rikthimin te Kosova Vedat Muriqi komentoi në mikrofonin e Supersport sfidën ndaj Shqipërisë, duke folur edhe eksperiencën e deritanishme te Lazio.

“Ndihem mirë. Pata nja 2 muaj të vështirë në aspektin psikologjik. Kisha një lëndim muskulor, më pas erdhi Covidi, kështu që humba përgatitjet me Fenerbahcen dhe Lazion.Ndihem disi më mirë, por kam nevojë për t’u ambientuar te Lazio, më nevojitet edhe pak kohë. U ktheva te goli me Kosovën pas një viti, rezultati nuk kishte rëndësi as për ne dhe as për Shqipërinë”.

“Ishte një ndeshje e mirë, vëllazërore dhe i uroj suksese të dy skuadrave në të ardhmen. Shteti dhe kombëtarja ngelen gjithmonë, emrat vijnë dhe ikin. Më ka munguar shumë Kosova, kemi një shoqëri të mirë me njëri-tjetrin. Jam rikthyer tani dhe shpresoj të vazhdoj të jap 100% tim, siç e kam bërë edhe më parë. Luajta rreth 2 vite e gjysmë te Teuta dhe Besa në Superiore. Kam qenë i lumtur, jam ndjerë si në shtëpinë time, edhe pse ka pasur momente të mirë dhe jo të tilla. Kujtoj gjithçka sa herë kthehem këtu, e ndjej veten shumë emocional sa herë vij në Shqipëri“, përfundoi Vedat Muriqi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments