No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Challandes rezulton pozitiv në Covid-19

Challandes rezulton pozitiv në Covid-19

Në prag të ndeshjes vëllazërore Shqipëri-Kosovë, kampi i Dardanëve ka marrë një lajm të keq. Në fakt, koronavirusi Covid-19 ka goditur kampin e Dardanëve, ngase pas kryerjes së testit për COVID-19, është pikërisht përzgjedhësi Bernard Challandes, ai që ka rezultuar pozitiv. Ndërkohë, pozitiv ka dalë edhe një nga pjesëtarët e stafit, më saktësisht menaxheri i pajisjeve. Lajmin e ka bërë të ditur FFK, sipas të cilët ata tashmë janë izoluar nga pjesa tjetër e ekipit deri në testin e radhës, që është programuar për të enjten për ndeshjen kundër Sllovenisë. Kësisoj, ndeshjen e sotme miqësore kundër Shqipërisë do ta drejtojë ndihmëstrajneri i parë, Muharrem Sahiti.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments