No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Nxehet derbi,“Tigrat e Zi” të Feronikelit godasin tifozët rivalë të Drenicës

Nxehet derbi,“Tigrat e Zi” të Feronikelit godasin tifozët rivalë të Drenicës

Drenica dhe Feronikeli do të ballafaqohet në kuadër të javës së 12-të në Superligën e Kosovës në futboll.
Derbi i Drenicës pritet të jetë i nxehtë pasi që një të tillë e bëjnë edhe tifozët e klubeve përkatëse.
Para disa ditësh tifozët e Drenicës, “Shqiponjat e Zeza” kanë goditur rivalet e rajonit.
Kurse, sot tifozët e ‘Niklit’, “Tigrat e Zi” i kanë përshëndetur tifozët “kuqezi” me një foto të kupave të tyre duke thënë se: “20 vjet i keni n’Superligë , ekip pa traditë (Hajna).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Recent Comments