No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lazio barazoi në frymën e fundit ndaj Juventusit

Lazio barazoi në frymën e fundit ndaj Juventusit

Juventusi në fundin e ndeshjes ka humbur pikët e plota duke barazuar 1 – 1 në udhëtim të Lazio.

Ndeshja ishte e baraspeshuar me dy skuadrat që provonin të shënonin nga minutat e para.

Pas një asistimi të bukur nga Juan Cuadrado, Cristiano Ronaldo u gjend mjaftë mirë dhe nga afër dërgoi topin në portën e vendasve në minutën e 15-të.

Titullat në këtë takim ishte edhe ylli kosovar Vedat Muriqi që kishte disa mundësi, por nuk ia doli të realizoi, kurse u zëvendësua në minutën e 54-të nga Caicedo, që shënoi në minutën e fundit (90+5).

Pas këtij barazimi, Juventusi renditët në pozitën e tretë me 13 pikë, derisa Lazio qëndron në të nëntin me 11 sosh.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Joshua: Fury do të mbetet duarthatë, titujt do të jenë të mitë

Boksieri britanik Anthony Joshua u shpreh se patrioti i tij Tyson Fury nuk do të heqë në asnjë mënyrë dorë nga sfida e madhe...

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Recent Comments