No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Granada goditet keq nga Covid-19, mbetet vetëm me 7 lojtarë

Granada goditet keq nga Covid-19, mbetet vetëm me 7 lojtarë

Sot në orën 16:15 është programuar përballja mes Real Sociedad dhe Granadës, sfidë kjo e vlefshme për javën e nëntë të La Liga. Ajo që bie në sy është fakti se miqtë kanë në dispozicion vetëm shtatë lojtarë për shkak se pjesa tjetër e ekipit është e infektuar me Covid-19.

Klubi spanjoll bëri kërkesë për ta shyrë ndeshjen, por nga Federata Spanjolle e Futbollit erdhi një përgjigje negative. Atyre i është komunikuar se ndeshja do të zhvillohet përpos mungesave të shumta.

“Ekipi do të udhëtojë për në San Sebastian në orët e ardhshme, edhe pse janë vetëm shtatë lojtarë nga ekipi i parë që plotësojnë kërkesat e Federatës. Skuadra do të plotësohet nga lojtarë  të ekipit B dhe nga ekipi i të rinjve, të cilët gjithashtu i plotësojnë kërkesat”, është deklarata zyrtare e Granadës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments