No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Conte: Interit tani i frikësohen të gjithë!

Conte: Interit tani i frikësohen të gjithë!

Interi mori vetëm një pikë kundër Atalanta, edhe pse ia doli të shënonte i pari. Trajneri Antonio Conte, pas ndeshjes deklaroi: “Nuk na mungonte karakteri, por ishte rezultati me Real Madrid që pati ndikimine vet. Bëmë të njëjtën gjë kundër Atlanatës, një tjetër skuadër e fortë.

Edhe ata e kishin të vështirë të përballeshin e ne. I kishim mundësitë për ta vrarë ndeshjen, por po na mungon ai instinkti vrasës për të marrë rezultatet që meritojmë. Në fund pastaj dolëm barazim”.

Për Sky Sport Italia ai shton: “Duhet të marrim parasysh edhe pikat e fortë të Atalantës. Fakti që flitet për Interin dhe njerëzit presin shumë prej tij, do të thotë që në hapësirën e një viti njerëzit kanë mësuar ta kenë frikë Interin. Kemi ardhur edhe në të shkuarën në Bergamo dhe nuk kemi pasur frikë aspak”.

“Kushdo që është në humbje do të bëjë ndryshime dhe do të hidhet i tëri në sulm. Kjo e bën më të vështirë leximin e lojës dhe të gjitha planet dalin jashtë loje. Sikurse u them djemve, ne mund të përgatitim një ndeshje por ka situata të ndryshme që krijohen në lojë.

Një trajner mund të bëjë shumë, por lojtarë që janë në fushë duhet të dinë si të përshtaten me situata të ndryshme. Kur pësuam golin e humbëm totalisht Ne nuk arrijmë ta kuptojmë që ndonjëherë planet duhet të ndryshojnë dhe duhet të bëjmë më shumë se sa ishim duke bërë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Joshua: Fury do të mbetet duarthatë, titujt do të jenë të mitë

Boksieri britanik Anthony Joshua u shpreh se patrioti i tij Tyson Fury nuk do të heqë në asnjë mënyrë dorë nga sfida e madhe...

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Recent Comments