No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Alaj konfirmon ndërprerjen e ndeshjes Takovo - Trepça

Alaj konfirmon ndërprerjen e ndeshjes Takovo – Trepça

Ushtruesi i detyrës së sekretarit të përgjithshëm të Ministrisë për Kulturë, Rini e Sport, Ibër Alaj, ka folur në lidhjee ndalimin e zhvillimit të ndeshjes ilegale të futbollit, Takovo – Trepça, e paraparë të luhet në Mitrovicën e Veriut.

Ndeshja u ndalua nga policia e Kosovës, e që sipas Alajt i ndaloi pas kërkesës së bërë nga Ministria për Kulturë, Rini e Sport.

“Kam kërkuar nga policia e Kosovës për të marrë masat dhe ata e kanë bërë këtë bazuar në arsyetimet e dhëna”, ka thënë Alaj Olle.

Kohëve të fundit është raportuar në media se MKRS, KOK e FFK nuk po reagojnë për ndalimin e garave ilegale, gjë që sot u dëshmua e kundërta.
Ndërkohë aksionin në veri për ndalimin e këtij aktiviteti ilegal e ka konfirmuar edhe policia.

”Bazuar në informacionet zyrtare nga rajoni, pas pranimit të informatës zyrtare për zhvillimin e lojës, njësitet relevante policore kanë shkuar në lokacion, dhe bazuar në vendimet zyrtare nuk kanë lejuar të zhvillohet ndeshja/loja,” thuhet në reagimin e Policisë për Periskopin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Flamurtari triumfon ndaj Dardanës!

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e para të xhiros së 23-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, me ç’rast janë shënuar...

Munishi pas humbjes nga Llapi: Duhet ta pranojmë nuk luajtëm mirë

Llapi ka marrë një fitore të madhe ndaj Gjilanit sot në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 2:0, për ta bërë vazhdimin...

Batatina “thumbon” Gjilanin: “Ndërresat vija vija, kur dojmë vijmë ju mujm te shpija”

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur tejet i lumtur me fitoren e sotme të skuadrës së tij ndaj Gjilanit. Madje, ai...

Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi ka arritur të ndal serinë prej katër ndeshjeve pa humbje të Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir...

Recent Comments