No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ja nga cili vend do të jenë gjyqtarët e vëllazërores Shqipëri -...

Ja nga cili vend do të jenë gjyqtarët e vëllazërores Shqipëri – Kosovë

Më 11 nëntor, është caktuar që në Shqipëri të jetë përfaqësuesja e Kosovës. Të drejtuar nga Bernard Shaland, “Dardanët” do të kenë një tjetër miqësore të cilësuar vëllazërore.

Kjo do të jetë një tjetër pikë takimi dhe përballjeje për dyja ekipet përfaqësuese të Shqipërisë dhe Kosovës, teksa dy vite më parë përfundoi me triumf 0-3 për Kosovën.

Ndeshja do të luhet më 11 nëntor me start nga ora 16:00, në stadiumin “Elbasan Arena”.

Sipas PanoramaSport në këtë ndeshje, pritet që të ketë arbitra turq që do të vendosin drejtësi duke qenë se është një miqësore zyrtare dhe e njohur nga UEFA.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments