No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Chelsea përmbys Sheffieldin me “poker”

Chelsea përmbys Sheffieldin me “poker”

Chelsea ka marrë një fitore të rëndësishme në Premier League pasi ka mundur 4-1 Sheffield United në shtëpi.

Ndeshja e javës së tetë të kampionatit anglez nuk ka nisur mirë për londienzët, që kanë pësuar gol pas vetëm 9 minutash, me McGoldrick që ka shënuar me një goditje me thembër.

Reagimi i Bluve ka qenë pothuajse i menjëhershëm, me Abraham dhe Chlëell që kanë përmbysur rezultatin me golat e shënuar respektivisht në minutën e 23-të dhe 34-t.

Pokeri është kompletuar në fundin e pjesës së dytë me golat e shënuar nga Thiago Silva dhe Werner në minutën e 77-të dhe 80-të.

Braziliani ka realizuar golin e tij të parë në Premier League në moshën 36 vjeç.

Kjo fitore e ka ndihmuar Chelsea-n të ngjitet në vendin e tretë të renditjes dhe të shkojë vetëm një pikë larg kreut. Sheffield, nga ana tjetër, mbetet në vendin e fundit me 1 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments