No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bayerni fiton spektaklin në Dortmund

Bayerni fiton spektaklin në Dortmund

Bayerni Munchen ka fituar klasikën ndaj Borussia Dortmundit në transfertë me rezultatin 2-3. Kampionët e Gjermanisë vuajtën, por në fund dolën me pikë të plota. Diferencën e bëri klasi i futbollistëve të sulmit.

Takimi nisi më mirë për Dortmundin që realizoi golin e parë pas një aksioni fantastik të Reus. Kapiteni dërgoi topin në rrjetë për 1-0 në minutën e 45′. David Alaba iu përgjigj me një supergol nga një goditje dënimi në të 45’+4′ për 1-1.

Kimmich u dëmtua në pjesën e parë duke lënë fushën në lot. Mbrojtësi pritet të mungojë gjatë, ndërsa frika është e madhe te Bayerni dhe te kombëtarja e Gjermanisë. Ndërhyrja e gabuar kundrejt Haaland i kushtoi shumë shtrenjtë lojtarit.

Lewandowski gjeti golin e avantazhit në pjesën e dytë. Ai fitoi një duel me kokë ndaj Hummels për 1-2. Goli i tretë u shënua nga Sane i cili me klas mposhti portierin kundërshtar. I njëjti klas u përdor dhe nga Haaland për të ngushtuar diferencën për 2-3. Për t’u theksuar se Lewandowskit iu anuluan 2 gola në ndeshjen e sotme.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments