No menu items!
Ballina KRYESORE Tensione pas ndeshjes Prishtina - Arbëria

Tensione pas ndeshjes Prishtina – Arbëria

Prishtina mposhti KF Arbërinë me rezultat minimal 1:0 me golin e mesfushorit sulmues, Enis Gavazaj, i cili u tregua i saktë nga penalltia.

Pas përfundimit të ndeshjes, zyrtarët e Arbërisë kërkuan llogari nga treshja e gjyqtarëve të ndeshjes, Shpëtim Murtezi (kryesori), Alban Ejupi (Asistent), Imran Kabashi (Asistent), raporton Insporti.com.

Trajneri i Arbërisë, Arbnor Morina kërkoi llogari për vendimet e gjyqtarit Murtezi, por hasi në rezistencë nga ndihmës trajneri i Prishtinës, Debatik Curri.

Curri kërkoi nga Morina që të largohet nga fusha dhe të mos ankohet për vendimet e gjyqtarit, kërkesë e cila e revoltoi trajnerin Morina.

Morina iu drejtua Currit se e di për të gjithë çfarë bëjnë në klubin e Prishtinës dhe e ofendoi duke e sharë.

Kundërpërgjigja e Currit ishte se ka të drejtë fjale pasi është në “vendin e tij”.

Morina u qetësua disi nga zyrtari i Prishtinës, Kushtrim Sopa, ky i fundit arriti ta largonte nga fusha Morinën në drejtim të zhveshtoreve.

Mysafirët nga Lipjani gjatë gjithë ndeshjes kanë qenë të pa kënaqur me ndarjen e drejtësisë nga gjyqtari Murtezi.

Pas tri humbjeve, Prishtina arriti fitoren dhe renditet në pozitën e pestë me 14 pikë, ndërsa Arbëria në pozitën e tetë me 11 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments