No menu items!
Ballina KRYESORE Prishtina kthehet te fitorja, Drita arkëton tri pikë në "Riza Lushta"

Prishtina kthehet te fitorja, Drita arkëton tri pikë në “Riza Lushta”

Prishtina ka regjistruar fitoren e parë pas tre humbjeve radhazi, duke i dhënë fund krizës që e kaploi në javët e fundit.

Bardhekaltërit triumfuan në shtëpi me rezultat minimal 1:0 ndaj Arbërisë.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shëoi Enis Gavazaj (11’) nga penalltia, pasi paraprakisht Otto John u pengua brenda zonës.

Me këtë fitore Prishtina ngjitet në vendin e pestë me 14 pikë, kurse Arbëria vijon rënien dhe tani pozicionohet në vendin e tetë me 11 pikë.

Skuadra kampione në fuqi, Drita ka shënuar fitoren e radhës, duke e mposhtur Trepçën’89, në “Riza Lushta”, me rezultat 1:0, me golin e shënuar nga Xhevdet Shabani nga gjuajtja e lirë.

Ndërkaq, në ndeshjen tjetër Besa dhe Drenica kanë luajtur pa gola.

Drenica tashmë renditen në vendin e katërt me 15 pikë, kurse Besa në vendin e nëntë ka gjashtë pikë.  

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments